Úvod > Výstavy > Moje výstavy > Island - láska na druhý pohled

Island - láska na druhý pohled

2013-03-13 16:49:51

Když jsem byl na Islandu poprvé, byl to pro mě šok. Hned na začátku cesty jsem pochopil, že se sem musím vrátit. Proto ta láska na druhý pohled. V teple domova jsem se prokousával spoustou literatury, od historie Islandu až po současnost. V hlavě jsem se snažil uložit názvy hor, řek, ledovců, vodopádů a dalších míst, některých jen těžko zapamatovatelných (Mýrdalsjokull, Snaefellsjokull, Hallgrímskirkja, Gunnuhver, Látrabjargu).

Druhý příjezd na tento ostrov předčil moje očekávání. Můžete zde trávit dny, týdny a pořád budete v úžasu hledět na to, jak příroda čaruje. Počasí se neustále mění a vše do sebe zapadá. Fotografové zde zažívají ty pravé orgie, zvláště ti, kteří získají pomyslnou svobodu zapůjčením vozu 4x4 a můžou se volně pohybovat po ostrově křížem krážem. Mají čas na pořízení záběru, můžou si počkat na ten správný okamžik, na světlo a zastavit se.

Na této třínedělní cestě v červenci 2012 jsme po ostrově ujeli více jak 4500 km. Těchto pár vystavených fotek je jenom zlomek záběrů, takové malé nakouknutí za oponu ostrova, který ve svém názvu má různé přívlastky - Ostrov ohně a ledu, Sněžná země, v dávných dobách byl také nazýván Ultima thule - země neznámá, nebo ostrov na konci světa.

Dnes už to není konec světa. V dnešní době je to kousíček, co by kamenem dohodil. Vezměte do ruky ten kámen ...

Pěkné pokoukání všem !

Zpět na začátek stránky