Úvod > Výstavy > Výstavy v Čajovničce > Ivana Jirovská NOVÝ ZÉLAND

Ivana Jirovská  NOVÝ ZÉLAND

2011-11-11 00:00:00

Fotografie vystavené v Čajovnice jsou mou opravdovou prvotinou.

Velký zlom v mém vztahu k fotografii nastal právě při naší cestě na Nový Zéland.

Částečně to způsobil nový foťák (v té době ještě kompakt), ale hlavně nádherná příroda všude kolem, která mě uchvátila a kterou jsem si chtěla pomocí fotek v sobě uchovat. A tak jsem fotila a fotila.

Po návratu z cesty jsem začala navštěvovat fotografickou školu a věnovat se tomuto krásnému oboru více. Teď je pro mě důležitý pocit, že mě fotografie opravdu baví a že se stala mým velkým koníčkem.

To co vystavuji je jen výběr několika málo záběrů z našeho třítýdenního putování, při kterém jsem nafotila více něž dva tisíce snímků. Nádherné přírody a nezapomenutelných zážitků bylo opravdu tolik, že mi dalo obrovský problém vybrat pouze třicet fotografií, které můžete vidět. Cestu, kterou jsme plánovali a absolvovali společně s našimi dobrými známými, jsme uskutečnili na přelomu roků 2009-2010.

Původně jsme si chtěli plán trasy naplánovat jako obvykle sami, ale krátce potom, co jsme začali shánět podklady na internetu a v průvodcích, tak jsme brzy pochopili, že nás čeká něco výjimečného a že budeme potřebovat pomoc s užším výběrem.

Spojili jsme se proto s jednou Češkou, která se na Zélandu usadila, provdala a otevřela si tam takovou mini česko-novozélandskou cestovku. Připravila nám na míru šitý itinerář, který jsme společně několikrát předělávali a doplňovali a pak také prvních pár dní strávila s námi. Ukázalo se, že to bylo super řešení. Pomohlo nám to rychle se zorientovat a vydat se samostatně na cestu.

Ve výběru fotografií, které zde můžete vidět, jsem se snažila namíchat různé oblasti jak z jižního tak i ze severního ostrova. A i když je to jen zlomek toho, co můžete v čarokrásné zemi na druhém konci světa vidět, tak doufám, že si díky fotografiím dokážete představit tu různorodost a divokost tamější přírody.

Pro mě je to určitě místo, kam bych se ještě jednou moc ráda vrátila.

Zpět na začátek stránky