Úvod > Výstavy > Výstavy v Čajovničce > Jaroslav Švejda - Ostrov Senja

Jaroslav Švejda - Ostrov Senja

2019-04-16 00:00:00

Senja je druhý největší ostrov Norska v kraji Troms, který se nachází přibližně 400 km za polárním kruhem, jihozápadně od města Tromsø. Celkově se rozkládá na území 1 586 km2 s maximální nadmořskou výškou 984 metrů. Na ostrově trvale žije přibližně 8 000 lidí.

Senja se pyšní mnoha vrcholky vybízející ke zdolání jak začínající, tak i zkušené turisty, případně i horolezce, Senja však nezapomíná ani na rybáře či ornitology. V Národním parku Ånderdalen se nachází přibližně 90 různých druhů ptáků. Jedinečná podívaná se naskýtá především na západním pobřeží ostrova. Výhledy, které se vám zde naskytnou, berou dech.

Jeden příklad za všechny je místo zvané Tungeneset, odkud se nabízí jedinečný pohled na Ďáblovy zuby, jak se také říká špičatému horskému řadoví Okshornan. Po cestě však kromě čarokrásné přírody narazíte i na malebné rybařské vesničky a panenskou krajinu.

V zimních měsících je možné v noci pozorovat a fotografovat polární záři, která je díky blízkosti severního magnetického pólu naprosto úchvatná.

Zpět na začátek stránky