Úvod > Výstavy > Výstavy v Čajovničce > Jiří Havlice - Stromy Horizontem

Jiří Havlice - Stromy Horizontem

2011-01-18 18:05:47

JH se narodil v roce 1971 v Praze, v roce 1995 absolvoval Vysokou školu chemicko-technologickou, později se ještě vyučil fotografem. V současné době žije a pracuje v Kralupech nad Vltavou.

Fotografovat začal za studií na vysoké škole. Po reportážích z listopadových událostí roku 1989 vyzkoušel, tak jako snad každý začínající fotograf, všechny fotografické žánry. Po létech hledání se vyprofiloval jako krajinář a dokumentarista. Nevyhýbá se však ani fotografiím architektury a reportážím.

Myšlenkou panoramatické fotografie se začal zabývat v polovině devadesátých let, nejprve formou skládaných panoramatických záběrů, posléze zakoupil panoramatický přístroj Horizon. Fotografuje klasickou analogovou technikou na kinofilmový i střední formát.

Jiří Havlice je členem tvůrčí skupiny Panhorama a Nezávislého sdružení fotografů z Neratovic.

Zde vystavené fotografie stromů byly nasnímány ruským panoramatickým fotoaparátem Horizon 202 s otočným objektivem během posledních let při autorových cestách po vlastech českých i cizích.

Kolekce fotografií Stromy Horizontem získala 1. cenu na fotografické soutěži Foto na provázku ve Strunkovicích nad Blanicí v roce 2009.

Zpět na začátek stránky