Úvod > Výstavy > Výstavy v Čajovničce > Pavel Darda - Indie s batohem na zádech

Pavel Darda - Indie s batohem na zádech

2014-07-04 00:00:00

Když jsem se před čtyřmi lety poprvé vydal za hranice Evropy ke kamarádovi do západoafrické Ghany, byl to pro mě neskutečně exotický zážitek. Roky ale postupně ubíhaly a mě se začalo stýskat po dalším dobrodružství a poznání. O tři roky později následovalo plánování další destinace a tentokrát padla volba na Indii. Sám jsem letět nechtěl, takže jednoho listopadového dne jsem zvedl telefon a říkám kamarádovi Ondrovi: „Čauves, Indie za sedmičku, příští rok v únoru, na tři týdny. Jedeš??“ Ještě týž večer, jsme koupili letenky a začali plánovat, co vše chceme vidět a navštívit.

Cesta do Indie byla dlouhá s třemi přestupy, noclehem na letištní podlaze a celkovou dobou strávenou v letadlech přesahující 24 hodin. Následující dny byly plné poznání místní kultury. Začali jsme objevovat historický Jaipur a rozsáhlou pevnost Amber, pokračovali jsme přes národní park Ranthambore, kde jsme se z očí do očí podívali tygru bengálskému, a první část výletu ukončili v Agře, místě, které ukrývá majestátní symbol Indie – Tádž Mahal. Nevynechali jsme ani obrovskou metropoli Dillí, odkud jsme se vypravili do Kočinu, města na pobřeží horkého Arabského moře. Ze sluncem zalitého Kočinu byly skoro na dohled Západní Gháty a městečko Munnar, kde se po místních kopcích vlní nekonečné lány čajových plantáží. Poslední kroky nás zavedly na písčité pláže nedaleko města Mangalore, odkud jsme se později vydali vstříc jednomu z nejlidnatějších míst na světě – Bombaji, městu kde se mísí snad všechny chutě, barvy, kultury a lidé.

Ostatně takto by se dala popsat celá Indie, místo nekonečných zážitků a nespočtu zajímavých míst. Doufám, že ze zdejších fotek bude tato rozmanitost alespoň trochu patrná. Přeji krásné pokoukání.

Pavel

Zpět na začátek stránky