Úvod > Výstavy > Výstavy v Čajovničce > Tomáš Dvořáček “SEVERSKÉ OBZORY”

Tomáš Dvořáček “SEVERSKÉ OBZORY”

2018-01-16 00:00:00

Jmenuji se Tomáš Dvořáček, narodil jsem se v roce 1984 v Pardubicích a nadále trávím většinu času ve východních Čechách. K fotografování mě přivedla láska k cestování a poznávání nových krajin. Ze začátku šlo pouze o snahu zdokumentovat navštívená místa, která bych si díky fotkám pak mohl připomínat nebo je sdílet s ostatními, později se to proměnilo v touhu dostat do fotky něco víc, než jen strohý popis. A ruku v ruce s tím jsem postupně měnil i foto výbavu, od základního kompaktu až k digitální zrcadlovce, přičemž v základní výbavě nechybí stativ, sada filtrů a dalších pomůcek zpříjemňujících práci v terénu.

Na světě je spousta krásných míst, ale nejvíc mě přirostla k srdci drsná severská krajina. Od roku 2011, kdy jsem poprvé vyrazil tímto směrem, jsem různé části Norska a Islandu navštívil několikrát. Nikdy u toho ovšem nebyla moje přítelkyně, která vášeň k turistice, cestování a fotografování sdílí se mnou, tak jsem se rozhodl ji tyto kouty světa ukázat. A tak jsme v loňském roce společně vyrazili nejprve na Lofoty daleko na severu, poté jsme v srpnu prošli Duhové hory na Islandu a nakonec vyrazili za podzimem v okolí kouzelného Hardangerfjordu na jihu Norska. Výběr fotek z těchto tří cest můžete vidět na této výstavě, příznačně nazvané “SEVERSKÉ OBZORY”.

Další fotografické žánry, kterým se rovněž rád věnuji, jsou architektura a noční fotografie. Střípky z mé tvorby můžete shlédnout také na výstavách fotoklubu Foton Hradec Králové a na webové fotogalerii WWW.TOMASDVORACEK.CZ.

Zpět na začátek stránky